1. پارس کائولن
  2. کائولن

کائولن

کائولن

کائولن

پارس کائولن از نظر ذخایر معدنی بسیار غنی و از نظر مرغوبیت کائولن بی شک جزء پتانسیل های بالقوه و بهترینهای جهان است. این کائولین به صورت خام دارای Brightness (روشنی) بالای ۸۰% می باشد و میزان مواد معدنی آن (Ash Content) بالای ۹۰% است، PH کائولن در محلول ۲۰% ،۷٫۳۶۸  و PH در محلول ۱۰%، ۷٫۱۵ می باشد. ماگزیمم دمای زینترینگ آن ۱۵۵۰ درجه سانتیگراد و انقباض پخت بر مبنای خام (تر) ۹٫۶% است.

مینرالوژی کائولن

مینرالوژی کائولن (آزمایش XRD) به صورت کائولینیت به انضمام کریستو بالیت، Amphibole (مینور)، Rutile به صورت مینور است. این کائولین از نظر اکسید آلومینیوم بین ۳۵٫۵% تا ۴۰% می باشد و به هیچ وجه میزان اکسید آلومینیوم آن از این درصد کاهش نمی یابد. عناصر مزاحم در این کائولین از قبیل پایه های سولفوره و فسفات به هیچ وجه وجود ندارد و کلسیت، منیزیم و منگنز در آن نزدیک به صفر است. با توجه به اینکه از آلتراسیون فلداسپاتها نشات نمی گیرد میزان اکسید پتاسیم و اکسید سدیم در آن مجموعا به ۱% نمی رسد.

با توجه به شکل گیری این کائولین در کانسار خود از ساختار رسوبی اولیه شکل گرفته و با توجه به محیط آبی-رسوبی آن دارای L.O.I بین ۱۲% تا ۱۵% می باشد و سیلیس این کائولن به صورت آزاد نبوده و به شکل کریستوبالیت است. میزان اکسید سیلیسیوم از سقف ۴۴% تجاوز نمی نماید، لذا با توجه به سختی این کائولین در جدول موس که بین ۱ تا ۱٫۵ می باشد در دستگاههای پودر به هیچ عنوان از خود مقاومت نشان نمی دهد و به دلیل عدم حضور کوارتز و سیلیس آزاد برای دستگاهها هیچگونه سایشی ایجاد نمی نماید.

کاربردهای کائولن

کائولین

کائولین

کائولن با توجه به ویژگیها و خواص خود، در صنایع گوناگون و تولید محصولات مختلف دارویی و آرایشی بهداشتی، کشاورزی، مصالح ساختمانی، کاشی و سرامیک، تایر خودرو، کاغذ، رنگ و… کاربردهای فراوانی دارد که در مقاله های بخش کاربردهای کائولن به تفصیل به موارد مصرف این کانی پرداخته شده است.

با در نظر گرفتن پلاستیسیته و مرغوبیت آن و تستهای انجام گرفته در صنایع مختلف به ویژه صنعت سرامیک و صنایع نسوز، قابل رقابت با انواع کائولن های مطرح جهان و بهترینها بوده و گاهی بعضی خصوصیتهای ویژه و با اهمیت در صنایع ، این کائولین از انواع کائولین های جهان برتر است. بنابراین افتخار شرکت پارس کائولن با ارائه فرآورده های معدنی مرغوب کامل می گردد. این محصول بنابر سفارش صنایع، از نظر خوردایش در سایزهای مختلف و بسته بندی، بنا بر ضرورت نیاز صنایع، پویا و قابل ثبت سفارش می باشد.

 

زین پس امضاء پارس کائولن را از فرآورده های با کیفیتش بشناسید.

تصاویر
تصاویر
معدن کائولن شرکت پارس کائولن
کائولن آنومالی 5 معدن شرکت پارس کائولن
کائولن با اکسید آلومینا 40% آنومالی 7 معدن شرکت پارس کائولن
کائولن با اکسید آلومینا 40% آنومالی 6 معدن شرکت پارس کائولن
کائولن با اکسید آلومینا 40% آنومالی 5 معدن شرکت پارس کائولن
دیواره استخراجی کائولن N4 معدن شرکت پارس کائولن
دیواره استخراجی کائولن N2 معدن شرکت پارس کائولن
بسته های نمونه کائولن N2 و N4
نمونه های کائولن
رنگ کائولن معدن در دیواره استخراج نشده
دیواره کائولن
دیواره کائولن آنومالی 5
فهرست