1. پارس کائولن
  2. /
  3. سنگ نسوز

سنگ نسوز

سنگ نسوز

سنگ نسوز

سنگ نسوز، اصطلاحیست برای مواد معدنی که نسبت به شوک های حرارتی، مقاومت بیشتری نسبت به سایر مواد دارد. به عبارت دیگر نقطه ذوب و یا زینترینگ سنگ نسوز بالاتر بوده و مصرف اینگونه مواد معدنی، ضمن خواص دیگرشان از نظر حرارت بالا حائز اهمیت می باشد.به طوری که بعضی از این مواد در حرارت بسیار بالا کوچکترین متغیرهای فیزیکی و شیمیایی را تجربه نکرده و مقاومت بسیار خوبی دارد.

کاربرد سنگ نسوز در صنعت فولاد

 یکی از مهمترین ارکان صنایع در جهان، صنایع متالوژی و ریخته گریست و از اهم این صنایع که به عنوان صنعت مادر نامیده می شود، صنعت فولاد می باشد که جهت کوره های ذوب آهن و صنایع مختلف از این دست نیازمند عایق های حرارتی مقاوم در برابر حرارت مستقیم بوده تا مواد مذاب و فرایند متالوژی بدون چالش به نقطه انجام برسد. برای دسترسی به چنین هدفی از آجر نسوز در دیواره کوره ها استفاده می گردد. آجر نسوز از دیر باز در صنایع ریخته گری نقش کلیدی داشته و بنابراین کیفیت و قیمت آنها تاثیر تعیین کننده در قیمت تمام شده محصول نهایی صنعت متالوژی داشته اند. علت این امر قیمت  آجرهای نسوز و جدول زمانبندی تعویض آن و یا به عبارت بهتر به میزان ماندگاری این آجرها در برابر شوک های حرارتی بوده است. جالب آنکه یکی از مولفه های تاثیرگذار قیمت فولاد در سراسر جهان به این مهم مستقیما مربوط می گردد.

سنگ نسوز پارس کائولن

سنگ نسوز

سنگ نسوز

با توجه به سنگ نسوز پارس کائولن با مینرالوژی کائولینیت و خاصیت فیزیکی آن از جمله آمورف بودن و بسیار بسیار ریز دانه بودن این ماده معدنی شرکت و کریستوبالیت بودن اکسید سیلیسیوم آن، استفاده از این محصول شرکت در تولید آجر نسوز و فرآورده های نسوز دیگر امکان ماندگاری بسیار بالاتر و در نتیجه مقرون به صرفه بودن این کائولن و نسوز در صنایع مربوطه نسبت به انواع حاضر در بازار خواهد بود.

در مقیاس صنعتی و خرید بالا و در محاسبات اقتصادی مصرف کنندگان، تاثیر قابل ملاحظه ای خواهد داشت و چشم پوشی از آن برای هیچ مصرف کننده ای علمی و اقتصادی نخواهد بود. با توجه به جایگاه این فرآورده معدنی شرکت پارس کائولن و شناخت مدیریت آن از جایگاه مصرف این محصول استخراجی که به شیوه کاملا علمی از معدن حاصل می شود، شاهد حضور چشمگیر و درخشان  و قابلیت های منحصربه فرد آن در آینده نزدیک و در صنایع کشور خواهیم بود.

 

زین پس امضاء پارس کائولن را از فرآورده های با کیفیتش بشناسید.

سنگ نسوز معدن شرکت پارس کائولن
سنگ نسوز معدن شرکت پارس کائولن
سنگ نسوز معدن شرکت پارس کائولن
سنگ نسوز معدن شرکت پارس کائولن
دیواره سنگ نسوز و لاتریت بلوک شمالی آنومالی4 بلوک4
دیواره سنگ نسوز کائولینیتی
فهرست
error: