بال کلی کوه بیشه

معدن کوه بیشه طبس واقع در ۶ کیلومتری شمال غربی سه راهی جعفری (جاده مراسلاتی خور – طبس- رباط خان) است. این معدن دارای ذخایر الهی و بزرگ خاکهای صنعتی از جمله بالکلی (رس توپی) می باشد. ویژگی این معدن علاوه بر راه دسترس به معدن دارای طول و عرض وسیع و ذخایر معدنی بسیار غنی و مرغوب، جهت صنایع مختلف سرامیک از جمله بخش لعاب، برای چینی های بهداشتی و بدنه سرامیک های مرغوب به خصوص کاشی گرانیتی می باشد؛ از جمله ویژگی منحصر به فرد این معدن بسیار ریز دانه و آمورف بودن آن است و پلاستیسیته بالای آن به همراه عدم حضور عناصر مزاحم، نداشتن آهن بالا و کلسیت و گوگرد و فسفر فرآورده های معدنی کوه بیشه را برای مصارف صنعتی ممتاز و برای مصرف کنندگان آن بسیار جذاب نموده است.

لذا این معدن با ده سال سابقه استخراجی توانسته است نظر مشتریان خاص خود را به گونه ای  جلب نماید که  به طور مثال کارخانجات چینی بهداشتی پرشیا سرامیک آریا (آریا سرام مشهد)، مجتمع چینی بهداشتی صدف آباده شیراز، چینی بهداشتی مروارید، در خصوص استفاده در لعاب و بدنه همواره و سالها در صف خریداران آن حضور داشته باشند. در بخش صنایع مختلف از جمله کاشی گرانیتی بهسرام کاشان و کاشی نائین و مشتریانی از شرکتهای چینی دیگر نیز فرمول خود را با تولیداتی از فرآورده های معدنی کوه بیشه به بازار ارائه می نمایند.

مدیریت شرکت پارس کائولن برآنست تا محصول مرغوب استخراجی این معدن را به تولید کنندگان  با کیفیت بالا و صادراتی صنایع نمونه کشور، ضمن معرفی به شیوه شایسته و علمی و با سیاست گذاری مدون و به روز ارائه نموده تا ضمن شکر گذاری از نعمت ذخایرالهی، گامی در جهت مرتفع نمودن نیازهای بازار مصرف مواد اولیه صنایع مرتبط برداشته تا بتواند یاری دهنده صاحبان آن صنایع برای تامین مواد اولیه مرغوب نیز باشد. لذا به طور رسمی اعلام می دارد که معدن بال کلی کوه بیشه طبس بی شک جزء یکی از بزرگترین ذخایر بال کلی ایران و خاور میانه بوده و قادر به تامین اکثر نیازهای صنایع مربوطه خواهد بود.

 

زین پس امضاء پارس کائولن را از فرآورده های با کیفیتش بشناسید.